Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Скриване на Модули от Продуктовата Страница  (Прочетена 3086 пъти)

Неактивен b3ariben

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 33
  • Репутация: 0
Здравейте отново!

Сегашния ми проблем поне за мен е проблем, е че искам да скрия модулите, които се показват в страничната лента (sidebar) в страницата на продукта.

Ето снимка какво искам да се получи:


Тоест искам продукта с описанието (цена, производител, наличност на продукта, бутон за покупка) да е на цялата страница и тези модули, които съм сложил (търсачка и меню) да не се покмазват там.

В същото време не искам да са спрени, а да си работят, защото искам на други места тази странична лента с модули да си работи и да са активи за работа тази търсачка и меню, които са в sidebar-a!
Искам примерно ето прилагам пак снимка, когато влезна в някоя категория с обувки.

Примерно Аз съм го написал сега "Всички марки Обувки" Да си  работят търсачката и менюото.


Само, когато влезнеш в самия продукт (както съм показал на първата снимката) да са скрити за да може продукта да е на цялата страница, а не да е на половината заради търсачката и менюто.

Пробвал съм доста неща и не се получава!  :(

Единствено се получава, когато са спрени, но не ми върши работа, защото искам да ги използвам в други страници, да си работят (както съм показал на втората снимка)

Най-вероятно трябва някакъв код да се напише (за да ги скрие, само от там) или нещо друго, не знам и Аз какво точно.

Използвам Джумла 2.5 и Виртуемарт 2.0.26

Благодаря предварително отново на всички, които ще ми помогнат да разреша този проблем.

Лек ден!  :)


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #1 -: 02 Август, 2014, 09:29:22 »
0
За да се получи това, или трябва да си пренапишеш кода на темплейта, или да си направиш едно служебно меню с връзки към всеки един продукт.

За друго не се сещам.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен b3ariben

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 33
  • Репутация: 0
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #2 -: 03 Август, 2014, 06:14:24 »
0
Да.  Аз също  не мога да се сетя за друго.

Но примерно в Джумла 1.5 и VirtueMart 1.1.9 този проблем се реши след като се сложи Код и всички модули от продуктовата страница  се скриха и продукта е на цялата страница, но кода не съм го писал Аз и за Джумла 2.5 и Виртуемарт 2.0.26 най-вероятно (поне така мисля) ще стане пак с подобен код, но не знам и Аз точно какъв.
Ето кода, който работи и скрива модулите от продуктовата страница при Джумла 1.5 и VirtueMart 1.1.9

$showon = 'shop.browse'; // page - comma separated
$hideon = 'shop.browse'; // flypage - comma separated
$page = JRequest::getCmd( 'page' );
$flypage = JRequest::getCmd( 'flypage' );
return ( in_array( $page, explode( ',', $showon ) ) && !in_array( $flypage, explode( ',', $hideon ) ) );

Този код се сляга във всеки  модул, който се показва в продуктовата страница в Асоцииране на модул -> PHP -> Присвояване на    Избор

И модула не се показва в продуктовата страница и продукта е на цялата страница както го искам и сега да стане.

Дано някой има идея какъв код може да се сложи подобен или нещо по този начин да проработи за да реша този проблем.

Мишо. благодаря, че толкова бързо откликваш и искаш да помогнеш.

Дано и някой друг обърне внимание на проблема ми за да го разреша, защото работата ми е спряла в момента точно заради това.!


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #3 -: 03 Август, 2014, 15:14:03 »
0
То за 1.5 има по-лесно решение, пробвай да модифицираш този код:
<? if (JInput::getVar("view","")!=="product-details") {
   ?><jdoc:include type="modules" name="shopmodule" />     <?
} ?>
там където е модулната позиция в шаблона.
product-details мисля, че сега е нещо друго в адреса на страницата на продукта.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен b3ariben

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 33
  • Репутация: 0
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #4 -: 03 Август, 2014, 16:13:42 »
0
За съжаление и този опит с този код е Неуспешен.  :(

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #5 -: 03 Август, 2014, 23:52:14 »
0
За съжаление и този опит с този код е Неуспешен.  :(
Как го модифицира и каква грешка дава?

// ето документацията:
http://docs.joomla.org/Retrieving_request_data_using_JInput
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Trimud

  • Турбо гАзАр
  • Администратор
  • Секс Гуру
  • *
  • Публикации: 10085
  • Изработка на шаблони и уеб сайтове
  • Репутация: +2
    • Уеб сайтове и изработка на шаблони

Неактивен b3ariben

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 33
  • Репутация: 0
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #7 -: 05 Август, 2014, 05:43:56 »
0
@ Мишо

Ще го пробвам пак , защото може и да не съм го модифицирал правилно.

@ Trimud

С Advanced Module Manager съм го пробвал и по всякакви начини съм го асоциирал с Advanced Module Manager и не става и не става  :(

Тези дни съм малко зает с други неща и много нямам време да го работя, но който има предложения и варианти да се реши проблема ще съм му много благодарен да ги сподели. Не зависи му дали те ще проработят.

Понякога такива неща "уж" дребни спират целият процес на работа, но няма как, иначе няма да е интересно :)

Все някак си  има начин да се направи и с ваша помощ ще се стигне до HAPPY END убеден съм в това.  :)


Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #8 -: 05 Август, 2014, 19:59:11 »
0
Не прочетох всичко постове, но според мен е най - лесно да влезнеш във файла и да изтриеш кода, които не искаш да се показва.


Оууу сега прочетох какво се опитваш да направиш и това което ти казах може да ти свърши работа само ако един път добавиш модул в шаблонния файл на марта за категория, махнеш го от кода на шаблона на джумла. Но може и да има по лесен начин.
« Последна редакция: 05 Август, 2014, 20:01:15 от Donbaron.bg »

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Скриване на Модули от Продуктовата Страница
« Отговор #9 -: 03 Септември, 2014, 09:09:38 »
0
Ако не става с Advanced Module Manager, значи той има бъг - би трябвало да работи. Всъщност не съм сигурен и последната му версия какво съдържа като функции - може и вече да са го орязали, нали е "безплатен".
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736