Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Промяна на базовите цени в VM jomla 2.5  (Прочетена 2382 пъти)

Неактивен chano

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 32
  • Репутация: 0
0
Здравейте,
имам един проблем,доставчиците ми вдигнаха цените с 10%,как аз мога всички базови цени в virtuemart  да ги вдигна с същият процент,има доста артикули и трябва на всички да ги дигна с този %.Не съм много опитен затова ако може по простичко,изтеглих един компонент но той може да ги вдига само като цена,а на всички цените са различни,тоест трябва нещо което може да ги вдигне процентно.Ако направя някакъв процент в 'данъци и правила на изчисление"тогава в мейла които отива в пощата на купувача се виждат и базовата и тази която съм я вдигнал с %,ако може това да не се вижда пак става.
Благодаря много.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Промяна на базовите цени в VM jomla 2.5
« Отговор #1 -: 11 Март, 2014, 18:44:18 »
0
Мисля, че трябва да отидеш в 'магазин' -> 'данъци и правила...' и да зададеш +10% на всички.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Промяна на базовите цени в VM jomla 2.5
« Отговор #2 -: 11 Март, 2014, 19:35:56 »
0
Не е лесно, но ако отделиш малко повечко време да се научиш ще ти върши работа не само за смяна на цена, но и за масова промяна на съдържание, метатагове, продукти на промоция, наличност и т.н.
-------------
1. Инсталираш си CSVI или друг компонент за експорт/импорт
2. Бекъп на сайта!!! ВИНАГИ преди каквато и да било по-съществена промяна!!!
3. Експорт на всички продукт или на отделна категория продукти в *.csv
4. С OpenOffice Calc си редактираш цените в таблицата и записваш файла за импорт
5. Импорт на таблицата с продуктите.
---------------
6. Черпиш по (beer) бира (може и няколко пъти), че да не "гръмне" сайта и клиентите да се се откажат от повишената цена.
------------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин