Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Проблем с голям трафик и натоварване на сървара  (Прочетена 5918 пъти)

Неактивен vrm19

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 52
  • Репутация: 0
    • Berdyansk-City - Сайт города Бердянска
Здравейте, преди няколко дена получих писмо от хостинга ми, че акаунта ми създава много голямо натоварване на сървара и сайта е преместен на някакъв друг план за 10 дена за да се реши проблема, а след това ако остане ще бъде спрян. След преглеждане на всякакви отчети от хостинга се вижда, че в сайта влизат едни и същи IP адреси и правят почти идентичен трафик всеки ден. Особенно се забелязва един адрес, който, даже след като е сложен в списъка с ограничени IP от панела на хостинга, както и в .htaccess продължава да рови по сайта. Отделно след преглед на отделните роботи, който посещават сайта се вижда че някакъв с име - Unknown robot (identified by 'bot*') и нищо повече ( IP или име) трупа огромен трафик - 13 ГБ.
Какво може да се направи допълнително за да може конкретните IP адреси да не могат да влизат в сайта, както и да спра всички ненужни роботи обхождащи сайта ми.
Пробвах няколко различни кодове който намерих чрез google, но веднага след слагането им в .htaccess сайта спира (500).
Има ли нещо друго, което да товари сървара? Всеки ден отчитам 1.5-2 ГБ трафик от сайта, макар че самия сайт няма толкова посетители и няма от къде да се навърта този трафик.
Дано да има някой който да помогне, че вече не знам какво да го правя, а дните си минават.

Сайт: newbielink:http://www.berdyansk-city.com [nonactive]
Joomla: 2.5.28

Неактивен niko

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 455
  • Репутация: 0
Намери ли решение на проблема?

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Особенно се забелязва един адрес, който, даже след като е сложен в списъка с ограничени IP от панела на хостинга, както и в .htaccess продължава да рови по сайта.
Ако, е резнат от .htaccess превило няма начин да продължи да се рови в сайта.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен vrm19

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 52
  • Репутация: 0
    • Berdyansk-City - Сайт города Бердянска
Ей така са спряни в .htaccess :

# BAN USER BY IP
<Limit GET POST>
 order allow,deny
 deny from 89.108.73.203
 deny from 89.108.73.
 deny from 87.118.94.16
 deny from 92.113.46.100
 deny from 199.16.156.124
 deny from 199.16.156.125
 allow from all
</Limit>

но конкретно този (89.108.73.203) продължава да е в сайта и да прави един и същ трафик, както се вижда и от снимките по горе.
Самото тормозене на сървара спря, и аз не знам от какво но вече етвърти ден е нормално натоварването, макар ровенето на роботите и ненужните IP-та да остана.