Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: инсталиране в директория  (Прочетена 10302 пъти)

Неактивен Крис

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
инсталиране в директория
« -: 03 Март, 2014, 10:32:11 »
0
Прощавайте за въпроса, но до сега не съм използвал Joomla. Инсталирал съм я в директорията public_html/Joomla, т.е. направил съм отделна папка, така по този начин Joomla управлява моясайт.com/Joomla, а не моясайт.com, нали?
Получава се управление на директория в сайта, а не на самия сайт?
И има ли някаква опасност, ако сложа разархивираните файлове в public_html за вече съществуващата информация на сайта?
Нали като я инсталирам в public_html/ моясайт.com няма да се превърне в изображението, което съм прикачил?

2.5 версия, защото с 3.2 имах този проблем newbielink:http://docs.joomla.org/How_to_turn_off_magic_quotes_gpc_for_Joomla_3 [nonactive], който така и не успях да оправя.
« Последна редакция: 03 Март, 2014, 10:34:10 от Крис »

Неактивен ItsoWD1

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 252
  • Репутация: +3
Re: инсталиране в директория
« Отговор #1 -: 03 Март, 2014, 11:25:09 »
0
Крис аз ли още спя не знам, но не мога да те разбера какво питаш точно :)

Ако вече имаш готов сайт джумла, просто ще заместиш някои файлове. Самата информация се пази в базата данни, ако това имаш предвид... това което показваш е "гола" прясно инсталирана Джумла...

Кажи по-добре каква ти е целта и какво искаш да направиш :D

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: инсталиране в директория
« Отговор #2 -: 03 Март, 2014, 11:30:07 »
0
И на мен не ми стана много ясно, какво искаш да направиш.
Разбиран само, че Джумлата ти е в под директория.Ако ще я местиш в public_html тя ще се отваря, при набирането на домейна.
Освен ако старият сайт, не с incex.html
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Крис

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
Re: инсталиране в директория
« Отговор #3 -: 03 Март, 2014, 15:56:00 »
0
Целта ми е да използвам Joomla, за да управлявам вече готов сайт, който не е joomla. Въпросът ми е, ако инсталирам в public_html и след като се смесят файловете със стария сайт може ли това да бъде опасно за самата информация на сайта или не?  Старите менюта и галерии ще се смесят с на Joomla? 

П.П. Искам да подкарам управленски с joomla. 8)
Ма, аз се издъних да'е... :D
     

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: инсталиране в директория
« Отговор #4 -: 03 Март, 2014, 16:37:33 »
0
Да опасно е, не знам каква е структурата на стария сайт, но има опасност да спре да работи.
Моя съвет е да си прехвърлиш данните от стария сайт в Джумлата на под директория и когато си готов да преместиш стария сайт в една папка, примерно архив и чак тогава да преместиш Джумлата в публик хтмл.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Крис

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
Re: инсталиране в директория
« Отговор #5 -: 04 Март, 2014, 00:10:50 »
0
Сайта е на писан на php, няма много страници и менюта, и е с лесна навигация.

Благодаря много за съвета! :)
Преинсталирах Joomla в друга папка с по-подходящо име, а сайта ще се стилизира по нов начин в нея.

П.П. Остава само да разуча как да подкарам оформлението с шаблоните. Хъ-хъ-хъ... :D

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
  • Репутация: +27
    • CMS България
Re: инсталиране в директория
« Отговор #6 -: 19 Ноември, 2016, 14:19:55 »
0
Не е опасно, когато /public_html/*.* -R е (всички файлове и под папки на такущата инсталация която е да речем любимия на всички Друпал, а една от папките е Joomla/ или еба-ли-мааму-кво-ще-излезе/ с Джумла, WP, XOOPS.... двете са си отделни инсталации, ако не укажеш на под приложение на първата система да ползва външната папка няма как да стане омазване.

Скрит туултип за ората с цпанел 9+, при създаването на под домейн, може да се папката създаде като:

public_html/pod-domeina

или

pod-domen.osnoven-domain.com

CPanel автоматично прави необходимите промени в BIND (DNS)

Ако вече, ти или някой друг е инсталирал Джумла в подпапка на public_html, и си я работи като бъдещ ъпгрейд, много лесно с Акиба Бекъп Коре, може да си я премести от подпапката или поддомейна на основния...

Наистина от поста не става много ясно нищо (нема да е зле да проверявате кво пишете преди да цъкнете бутона публикувак !

1. Папка Еба-ли-му-мамата-кво-шъ-е с инсталация на неква си ЦМС, не се бърка по никакъв начин с това дето е инсталирано в public_html/ било то ЦМС на ПХП, АСП, или проста ХТМЛ странижа
2. Папката може да бъде като основа на бъдещ под-домейн, и пак да не се бърка с основния домейн и съдържание, и на по късен етап да замести основния
3. Вече има и бекъп от Акиба за всекакъв сайт, не само Джумла Базиран (Google it - Akeeba Solo)
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla