Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Трикове при SEF линковете  (Прочетена 5250 пъти)

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Трикове при SEF линковете
« -: 08 Март, 2015, 23:28:46 »
0
От няколко дена поглъщам всичко свързано със СЕО-то и голяма част от менюто ми е преглед из изучаване на реализираните проекти на изявените сео гурута. Общо взето днеска говорят едно утре друго и не можеш да им хванеш края, но покрай часовете лекции изгледани последните дни и преглеждането на кода на техни сайтове забелязах няколко интересни неща, но едно от тях ми направи огромно впечатление и ще се радвам @Еди да сподели мнение.

Това което ми направи впечатление е трик при sef линковете в който не се използват наклонени черти "/".

Ако нормалния линк изгледа така
..../smartphone-adapters/hama/hama-micro-usb-155658
Те са го променили на
/smartphone_adapters-hama-hama_micro_usb
Като в линка са наспамили производителя. От всичко което знам за зологическата градина против преотимизация на гугъл и разпределянето на доверие спрямо броя думи в домейна, би трябвало този линк да не се харесва много на търсачката и колкото и да е голямо доверието на домейна линк от рода на
/smartphone_adapters-hama_micro_usbда се класира по - добре, понеже е с една дума по - малко и да се класира пак при същите търсения. Същия оптимизатор създал тези линкове, казва и следното, че единствения признат от гугъл разделите на думи е тере "-" и не е препоръчително да се използва друг разделител.

Имам и още доводи, че този линк не е качествен, но факта е че се класира доста добре, а и сео оптимизатора не смята да сменя стратегията, което означава, че при днешните тенденции има нещо привлекателно в линка, но аз не мога да го видя.

Въпроса ми е какво е привлекателното в линка? Трябва ли да предпочита такива линкове вместо стандартните. Въпросния оптимизатор поне 100 пъти го чух да казва, че обича стандартите и винаги се придържа към тях, а това му произведение чупи стандартите от всякъде.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #1 -: 09 Март, 2015, 00:18:47 »
0
// Нямам нищо общо с сео оптимистите /*оптимизаторите*/, но ще изкажа мнение по тази тема.

Линка в момента трябва да максимално къс. Старите схващания, че в него се носи някаква информация е вече мит. Разбира се по този начин:
Структура: '/' = директория и респективно - очаквай още...  '-' или '_' - просто име на файл и респективно края е там.
Кой какво ще предпочете е същото дали пред домейна да има 'www."
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #2 -: 09 Март, 2015, 00:41:41 »
0
Моята логика е че когато е директория думата няма такава тежест от колкото името на файла или края. Честно казано стигнах до извода, че трябва просто да си спазваш общите правила на ботовете, за да могат да те индексират правилно и разберат кое какво е. Другото си е работа на гугъл, ако по някакъв начин смелиш информацията и наклониш везните в твоя ползва в следващия момент не знаеш дали това няма да се обърне срещу теб.


Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #3 -: 09 Март, 2015, 09:06:15 »
0
Цитат
Това което ми направи впечатление е трик при sef линковете в който не се използват наклонени черти "/".

Ползва се при много големи и новинарски сайтове, а също и при автоматични сайтове. Става със sef компонент или с къстъм php промени по рутерите. Пример който съм направил още през 2009 година е агрегатора на новини http://rss-novini.net Сайта не е мой, отдавна го продадох на един от бившите ми служители, но както виждам работи и досега без промени  :)

Честно казано, има доста по-важни неща от тава да са ти такъв тип урл адресите, за да се оглеждаш точно в тях  ;) Чете ли това: http://3dwebdesign.org/seo-kurs-2014/4-onpage-seo.pdf
« Последна редакция: 09 Март, 2015, 09:11:18 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #4 -: 09 Март, 2015, 13:47:04 »
0
@ Еди
Не знам дали си забелязал какъв спам ти удрям относно покани, заявки и всякакви подобни дивотии. Благодаря, че ги прие. Също така ти благодаря за достъпа до доста полезна информация. Общо взето нивото ми на сео оптимизатор скочи драстично (имам предвид скочи спрямо това на което съм бил) до голяма част благодарение на нещата до които се добрах. Вече прочетох презентацията. Честно казано, много съжалявам, че не мога да присъствам на всичките сео конференции понеже не съм от София и ако започна да ги посещавам ще ми излезе пре скъпо.

Моето мнение доста се промени в последно време. Винаги съм залагал на дизайн и бързина, като единствените фактори за успешен сайт. За мен и до момента има само един метод за популялизиране на сайт и това е рекламата. Смятал съм сео оптимизаторите за шарлатани, които са измислили начин да държат клиентите си в "платежно положение", определено тука за има няма 10 дена видях хаир и то следвайки няколко дребни стъпки.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #5 -: 09 Март, 2015, 14:05:59 »
0
Има и шарлатани в сео-то, както и навсякъде. Но има и добри компании, които могат да докарат при теб наистина много пари. И тук вече идва въпроса колко добре ще си свършат работата и колко ще ти вземат...

Най-досадно от всичко винаги ми е било ето това:
1. Всички са недоверчиви към SEO-то - точно както си и ти в момента. Хората не вярват че правено по правилния начин SEO-то е най-добрата инвестиция.
2. След това правиш клиента от супер малка фирма голяма фирма - той става доста по-богат (да не казвам направо богат, имам предвид в сравнение с това което е бил преди).
3. И накрая... повечето от тях са неблагодарни - крият кой ги е вдигнал и въобще и по принцип не искат да се знае че някога им е правено SEO, камо ли да кажат от кой.

Мога само да спомена, че в момента предлагам до 10% отстъпка от цените на някои услуги ако след оптимизацията напишат публично на сайта си ревю за услугите ни и го шернат в социалните мрежи. И никой не иска отстъпката - всички плащат по-високата цена, само и само нищо да не се знае. Това от което най-много се боят, е конкурентите им да не дойдат и те при мен. А те и без това идват, защото аз и без това споделям статистики по ключови думи (без да се знае домейна) и прекалено много хора вече научиха за тях.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #6 -: 09 Март, 2015, 14:42:01 »
0
Аз нямам такива скрупули. Ако си забелязал доста твои публикации са шернати при мен без да ползвам услугите ти. Честно казано аз искам да се науча да го правя и не толкова да изкарвам пари от това, а защото ми е интересно. Приемам изкарването на пари от това, като един вид оценка на труда ми, но не и стимул.

Относно тези хора, който си направил богати и след това крият всичко, което си направил за тях са ми пределно познати. Аз зареждам разни магазини и сергии по - морето и мога да ти кажа, че от 2 години насам, вече в договорите ми с тях присъстват клаузите, че нямат право да говорят неща оронващи авторитета на фирмата. Един купуваше пояси от мен и ги пласираше в Созопол. Понеже нямаше пари го разработих със стока за моя сметка и за две седмици си изкара годишната заплата. Вместо да остане благодарен и да прокара стоката ми в Созопол срещу процент (каквато беше допълнителната уговорка), глупака почна да говори клевети срещу мен само и само никои да не си купува от мен.

От всичката информация, който ми попадна общо взето има точно 4-тири големи фирми за дизайн и оптимизация, който реално могат да ти свършат работа в България, едната от който е твоята. Всичко останало са шарлатани. Затова и моето мнение беше, че това е шарлатанство, но уви не съм бил прав. Успоредно с твоя курс, вървяха още три други курса на който само ако им видиш програмата ти става ясно, че никакви курсове не са. Да не говоря, че цената им беше значително по - висока от твоята. За съжаление това го във всеки един бранш.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Трикове при SEF линковете
« Отговор #7 -: 09 Март, 2015, 15:10:35 »
0
По-високата цена не значи шарлатанство. Всеки има право да сложи каквато цена си иска и на курса си и на услугите си. А дали ще се съобрази с конкуренцията вече е друг въпрос.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736