Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: липса на важни настройки за menu item  (Прочетена 3371 пъти)

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
липса на важни настройки за menu item
« -: 26 Октомври, 2014, 23:18:14 »
0
Здравейте, случвало ли ви се е това от прикачената картинка?
Горе липсват всички табулации, като Default, Link Type, Module Assignment и т.н. Също така, бутона Select не работи и не мога да избирам типа на меню айтем-а, който искам да редактирам или да създам. Забелязах го след като преместих сайта от една папка в друга (подготвях нова версия на съществуващ вече сайт, като го изградих наново на Джумла 3). Не съм сигурен дали проблема се появи сега или отпреди местенето. Последно май съм инсталирал Breezing Forms. Възможно ли е от тях нещо да се е скапало или пък от местенето?

Благодаря предварително за отговорите.

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: липса на важни настройки за menu item
« Отговор #1 -: 26 Октомври, 2014, 23:39:41 »
0
моля някой да премести темата в Джумла 3 ..мерси предварително и се извинявам

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: липса на важни настройки за menu item
« Отговор #2 -: 27 Октомври, 2014, 00:07:56 »
0
сега си върнах бекъпа от хостинга  ..всичко си работи на старото място  ..нещо се е сбозило при местенето
..някой има ли идея какво може да е станало?  ..местя новия сайт от подпапка на стария, т.е., една директория нагоре, като трия всички папки от стария сайт, единствено файловете в руут директорията на сайта не трия, но това предполага, че ще се заместят от новите файлове, след като преместя новия сайт една папка нагоре. редактирах си configuration.php, който се оказа, че по някакви причини е останал стария, така, че си намерих един дефаулт такъв за 3.х и му добавих моите настройки. възможно ли е някой файл, останал от стария сайт, който е на Джумла 1.5.26 да създава проблеми на новия 3.х след преместването му?


Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: липса на важни настройки за menu item
« Отговор #3 -: 27 Октомври, 2014, 01:13:43 »
0
проблемите продължават
..изтрих всичко от основната папка и качих новия сайт от подпапката  ..в подпапката си върви без проблем, а в руут директорията показва същия проблем ..имах надежда, че някакви стари настройки са останали от стари сайт, свързани с версията на php, но вече отстраних тази възможност

..помагайте, не се сещам друго какво да направя  ..всичко е идентично в двете директории, а от едната не тръгва, т.е. - има по-горния проблем

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: липса на важни настройки за menu item - Решено
« Отговор #4 -: 27 Октомври, 2014, 01:29:13 »
0
..хмм, нещо от кеша на Файърфокс е било ..с Ctrl+F5 не става, изтрих по-обстойно кеша и се оправи
..извинявам се за неудобството, ако съм причинил такова

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: липса на важни настройки за menu item
« Отговор #5 -: 27 Октомври, 2014, 09:39:03 »
0
Здравей колега,

провери ли админ шаблона, според мен от там трябваше да започнеш.


Темата съм е преместил.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: липса на важни настройки за menu item - Решено
« Отговор #6 -: 28 Октомври, 2014, 06:51:11 »
0
благодаря, колега, оправи се - от кеша на лисицата било