Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Инсталиране на mtree  (Прочетена 8710 пъти)

Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Инсталиране на mtree
« -: 02 Април, 2015, 20:03:48 »
0
Здравейте,

доста се порових из форума и тук таме, но благотворна тема за инсталация и добри практики за mtree -то не видях... Моля Ви помогнете, като подадете някой и друг качествен линк...

Предварително благодаря!

Венци
« Последна редакция: 03 Април, 2015, 10:36:59 от Ventcislav »

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: А как да го почна .. :)
« Отговор #1 -: 02 Април, 2015, 23:32:16 »
0
Цитат
А как да го почна .. :)
Б@си заглавието!!!  :-\ Само как го прочетох и ми стана ясно за какво иде реч. Може да го почнеш от ляво надясно, отпред назад... или отгоре...
-----------
За начало може да го почнеш като си оправиш заглавието на темата! ;)
След това да зададеш правилен и конкретен въпрос. Не на последно място компонента е платен и си има съпорт.
----------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!! (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #2 -: 03 Април, 2015, 10:46:16 »
0
Здравейте,

благодаря за забележките ....

и да разбирам ли ,че никой не работи с mtree???

И колеги, аз не съм питал някой има ли продукта и може ли да ми го даде, а попитах как се инсталира и за добри практики за работа с него, примерно интересно е дали с една инсталация на компонент може  да се изградят няклко каталога в един сайт и разни други...

И последно за платени или неплатени, ще го обясня простичко, като си купувате кола не се ли консултирате с близки, с приятели, познати, не четете ли описания, презентации или други, не ходите ли на тест драйф и, и ,и, и ....
И в заключение, все още не ползвам много платени неща, но това което съм решил, че ще се ползва, то е платено от мен на мига....

Хубав ден приятели! 8)

 
« Последна редакция: 03 Април, 2015, 10:48:03 от Ventcislav »


Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #3 -: 03 Април, 2015, 11:23:08 »
0
Всяко платено приложение има достатъчна информация в сайта си. Ако собствениците на приложението не са си направили труда да ти предоставят всичката полезна информация за него, то тогава приложението не струва. Повечето приложения имат безплатни версии, разгледай я и си прецени сам. Компонента за който питаш е популярен и има доста за него в интернет. Тука няма кой да седне да прави ревю на компонента. Ако имаше нещо гнило в него и някои от форума се е опарил от него, то бъде сигурен, че е щял да го сподели. Освен всичко компонента има съпорт и ако имаш някакви въпроси, можеш директно към тях да ги зададеш.

Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #4 -: 03 Април, 2015, 12:58:54 »
0
простете, но не разбрах....

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
  • Репутация: +28
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #5 -: 03 Април, 2015, 15:50:59 »
0
простете, но не разбрах....

Здравей колега,

няма нищо сложно в това което ти обясниха колегите от горните постове. Приложението има съпорт от разработчиците, смисъл, можеш да зададеш въпросите си към тях това искаха да ти кажат. А колкото до възможностите на компонента отново е добре да прочетеш документацията на сайта на разработчиците.

Един съвет, забелязвам, че пускаш заглавия, които нямат никаква връзка с тематиката. от рода "Помощ" "А как да го почна .. : )" по този начин не помагаш на никой! Нито на хората, които имат желание да ти помогнат, нито на следващите, които ще търсят решение по проблема.

Поздрави! :)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Петър Димитров

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • Репутация: 0
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #6 -: 03 Април, 2015, 15:55:42 »
0
Има и чудесен демо сайт включително и администрация  ;)
http://demo.mosetstree.com

Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #7 -: 03 Април, 2015, 17:08:17 »
0
еййй, хора благодарен съм за това, което сте създали тук и ценя висотите, до които сте достигнали, но има хора различни...., попитах за нещо, е вярно по - малко по-различен начин и какво, какво наруших или може би някой не ме разбра за какво питам?!?

Вярно е, никой не е длъжен да ми отговори....

Благодаря Ви и весели празници!

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #8 -: 03 Април, 2015, 17:41:34 »
0
еййй, хора благодарен съм за това, което сте създали тук и ценя висотите, до които сте достигнали, но има хора различни...., попитах за нещо, е вярно по - малко по-различен начин и какво, какво наруших или може би някой не ме разбра за какво питам?!?

Вярно е, никой не е длъжен да ми отговори....

Благодаря Ви и весели празници!

Човек  няма с какво повече да ти помогнем. Дадено ти е демо, казахме ти че има съпорт и ти казахме, че от всички който сме работили с компонента, няма от какво да се оплачем. Също така ти казахме, че всичките тези неща нямат нищо общо с инсталирането на компонента. Ти даде пример с кола, че искаш тест драйв, обяснение и т.н., но ако искаш да си купиш мерцедес, не отиваш във форума на мерцедес да питаш за колата, ами отиваш в магазина да я покараш и да ти обяснят защо да я купиш нали така. Същата работа са демото на компонента и съпорта. Няма кой да ти даде по точен и конкретен отговор от самия съпорт. Няма кой да ти предостави демо, освен създателите, точно поради тази причина те съветваме къде какво да погледнеш. Аз лично в такива ситуации не се наемам да агитирам или давам мнение, защото мога да подведа някои и той да си купи примерно компонент, който да не ми свърши никаква работа. Предполагам и другите колеги от форума имат подобни мотиви.

Моето предложение за заглавие е примерно:

"Полезна информация за mtree" или "Заслужава ли си закупуването на компонента mtree", с някое от тези заглавия, тази тема ще бъде полезна за някои интересуващ се от компонента, но като види заглавие, като сегашното и няма да погледне темата. Не се обиждай, забележката е уместна.

Дойде ми още едно заглавие на ум: "Как да преценим дали дадено платено приложение си заслужава?"

Така формулирано заглавието ще е много полезно за доста хора, понеже има хора, който си купуват компоненти за стотици долари, без дори да са разгледали възможностите му, демо и т.н. и след като видят, че не им върши работа, започват да се жалват. Съветите, който са дадени до тук са приложими за всеки платен екстенжън към коя да е система.
« Последна редакция: 03 Април, 2015, 17:50:53 от Donbaron.bg »

Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Re: Инсталиране на mtree
« Отговор #9 -: 03 Април, 2015, 17:56:43 »
0
ОК, съгласих се Вас и дори благодарих...

Ще отворя нова тема с конкретен въпрос....