Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Отделни сайтове на поддомейни с общ шопинг карт  (Прочетена 1693 пъти)

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Здравейте,
Имам следното питане - искам да отделя основните групи категории на магазина си на поддомейни, но искам да знам възможно ли е да се направи да се купуват продукти от различните поддомейни в една поръчка? Да се добавят в един шопинг карт и да се пуска поръчката на едно. Видях такова нещо описано тук:
newbielink:http://codingmall.com/faq/7-joomla-products/148-single-vendor-multi-store-virtuemart [nonactive]
Въпросът е, че не знам как се обединяват. Трябва ли да се използва друг компонент за целта, като: newbielink:http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/multiple-sites/5550 [nonactive] или има и друг начин?
Сайтът е на Joomla 2.5 и VirtueMart 2.
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
От както се помня с марта, мулти вендора е заложен в проекта, но до сега не е реализиран.
Основните промени на 2-йтата бяха обосновани точно с този проект. Аз лично се съмнявам, че влезе скоро  в ядрото на марта.
Това, забира се няма никаква връзка с под домейните на категориите.

// ако с това ще правиш СЕО - мисля, че си закъснял с няколко години.
// ако смяташ, че ще е по-лесно за клиентите да пишат: категория.домейна.разширението - разцепи сървъра виртуално.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Ами мислех си, че ще е добре като някаква комбинация за това отделните групи продукти да са отделени на отделен сайт и това да е по-удобно за клиента, освен това да е някакъв плюс и за SEO-то... и такива работи. Но колкото повече го обмислям стигам до убеждението, че така само ще се навреди повече на работата и ще са повече проблемите за клиента и за администрирането, отколкото да е в плюс.
ex3m.bg
allurebg.com


Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Срещал ли си някъде голям/успял магазин да работи по този начин?

Ако не си, може би има причина :)
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Все пак друго си е като чуеш и други мнения... ;)
Наистина това няма да го правя, но понеже асортиментът от продукти става доста голям, пък имам намерение да го разширявам и завбъдеще, ще трябва да направя все пак някакво прегрупиране по категории.

Още веднъж мерси за мненията!
ex3m.bg
allurebg.com