Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Граматичен редактор  (Прочетена 1514 пъти)

Неактивен Salomir

  • Вещица на свободна практика
  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 15
  • Репутация: 0
    • Stasy
Граматичен редактор
« -: 06 Април, 2023, 10:20:24 »
0
Колеги малко информация и помощ.
Моята колежка която се занимава да пълни сайта с информация постоянно се оплаква от липсата на граматически редактор при писането на статии в сайта. Аз до момента съм попадала само на стандартен редактор за оформяне на съдържание. Съществува ли изобщо такова чудо? Както в Word например? за български език иде реч.
Прислужниците мечтаят за добрата фея.
Принцесите - за прекрасния принц.
Кралиците не мечтаят, а действат...

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Граматичен редактор
« Отговор #1 -: 07 Април, 2023, 10:10:59 »
0
Да, обаче за браузъра.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Граматичен редактор
« Отговор #2 -: 10 Април, 2023, 23:24:20 »
0
Да, има граматически редактори за български език, които могат да помогнат  да се подобри качеството на текстовете си. Един от такива е Grammarly, който се интегрира с различни програми и браузъри, включително с браузъра Google Chrome и Microsoft Word. Този инструмент може да проверява правопис, граматика и стил на писане, като дава предложения за подобрения. Също така, можете да използвате и други подобни редактори, като LanguageTool и Ginger Software, които също имат функционалност за проверка на граматика и правопис.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!


Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Re: Граматичен редактор
« Отговор #3 -: 13 Април, 2023, 20:39:27 »
0
Grammarly е само за английски език понастоящем.
https://support.grammarly.com/hc/en-us/articles/115000090971-Does-Grammarly-support-languages-other-than-English-
Не знам за български еквивалент.