Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART  (Прочетена 2341 пъти)

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Здравейте колеги,

опитвам се, но немога да се справя нещо и ако е удобно да ми дадете съет как да стане! Първо искам в категориите и вътре в продуктите производителя, който до момента ми излиза с ТЕКСТ, да го замемя с логото, което така или иначе съм му заложил когато съм го създавал! Прикачам малко снимки за ориентир!!!

И втория въпрос ми е има ли вариат поради вече по големият интерес да се рови човек през мобилни апарати, текста на даден продук да се ограничи при показването му! Имам предвид ако описанието на продукта е 2000 знака, то когато човек отвори продукта да е ограничено на 300 или нешо подобно и да има опция прочети още и да се отваря целия текс, за да се избегне дългото скролване, да се мине целия текст!

Благодаря предварително за съветите!

линк към категорията от която съм изрязал снимките: https://bg-maistor.com/kuhnia
Joomla: 3.9.22
VirtueMart: 3.6.10 10211

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART
« Отговор #1 -: 23 Ноември, 2020, 14:12:35 »
0
Здравей,

ще трябва да редактираш файла за категория на VM. Като гледам не е сложно това което искаш.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART
« Отговор #2 -: 21 Декември, 2020, 22:19:02 »
0
Здравей Бого, опитах но за съжаление около 4-5 пъти го разбих :) Ако имаш възможност бих се радвал на помощ, срещу заплащане разбира се!


Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART
« Отговор #3 -: 22 Декември, 2020, 10:02:31 »
0
Може да се направят и двете неща, но първото с логото не те съветвам да го правиш - ще ти намали видимостта в Гугъл на доста на брой страници. Търсачките имат нужда от текст! И текстовите линкове са много-много-по-силни от тези от картинки.

Иначе да се сложи джаваскрипт който след клик да показва пълното описание, е добра идея ако имаш дълги описания, да.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART
« Отговор #4 -: 22 Декември, 2020, 11:03:28 »
0
Здравей Бого, опитах но за съжаление около 4-5 пъти го разбих :) Ако имаш възможност бих се радвал на помощ, срещу заплащане разбира се!

Здравей, ако не ти е спешно след празниците ще го направим.

Поздрави!
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART
« Отговор #5 -: 22 Декември, 2020, 11:21:08 »
0
Направо взимайте скрипта който съм направил тук: https://biznes-catalog.com/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/7093-%D0%98%D0%A0%D0%A0%D0%98-%D0%A2%D0%A0%D0%95%D0%99%D0%94-%D0%9E%D0%9E%D0%94.html (кликни на бутона "Пусни запитване") и го качвайте него - работи безпроблемно и е лек, много малко код.

П.С. В тоя сайт съм направил и разни други неща които може да са ви интересни, като:
1. Автоматично генериращи се галерии които по ид номер на листинга взимат картинките от К2 и ги правят на галерия на листинга в Мосетс трее.
2. Банерни позиции на модули работещи само в определени категории в Мосетс.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Любо

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 9
  • Репутация: +1
Re: Съвети за подобрение на продуктите в VIRTUEMART
« Отговор #6 -: 25 Декември, 2020, 18:47:27 »
+1
Аз съм сложил лого на производителя по следния начин:
Във темплейта в productdetails/default.php на подходящото място съм ръчнал следния код

Код: newbielink:javascript:void(0); [nonactive]
// Manufacturer of the Product
          if (VmConfig::get('show_manufacturers', 1) && !empty($this->product->virtuemart_manufacturer_id)) {
$mf = VmModel::getModel('Manufacturer');
$manufacturer = $mf->getManufacturer($product->virtuemart_manufacturer_id[0]);
$mf->addImages($manufacturer);
?>
<div class="logos"><?php
echo $manufacturer->images[0]->displayMediaThumb('',false);?>
</div>
Сайт за newbielink:http://www.baniam.com [nonactive]