Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.  (Прочетена 2166 пъти)

Неактивен HrGeorgiev

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 5
  • Репутация: 0
Хора, здравейте.

Имам малък проект, който искам да направя сам без да давам допълнителни пари за уеб девс.

Искам да създам Knowledge Base платформа за фирмата в която работя.

Не успявам да направя опцията примерно като се натисне в полето "Knowledge Base"
Да ми отвори всички статии, които са написани и да могат да бъдат четени от всеки.
Освен това искам да мога да добавя опция за писане на нови статии и всичко това искам да ми го визуализира в менюто
"Knowledge Base"

Надявам се да съм успял да обясня правилно какво искам да направя, ако някой успее да помогне ще съм безкрайно благодарен!  :) :)

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #1 -: 12 Ноември, 2020, 12:47:01 »
+1
Добре дошъл и успех в това начинание.
-------
За начало е добре да си създадеш една категория "Knowledge Base", след това да добавиш в менюто бутон Knowledge Base, свързан със същата категория.

Пишеш статии и ги добавяш в категория Knowledge Base.
-------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен HrGeorgiev

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 5
  • Репутация: 0
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #2 -: 16 Ноември, 2020, 22:20:49 »
0
Благодаря,

Само че аз искам примерно в менюто Knowledge Base да имам подменюта с няколко различни елемента. И след избиране в кой елемент искаш да влезеш искам да имам опция да виждам всичко, което е постнато в дадения елемент и да имам възможността да правя нов от потребителския интерфейс, а не от администраторската платформа :)  jd


Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #3 -: 19 Ноември, 2020, 09:13:24 »
+1
Здравейте.
Както е описал по-горе Дани Никитов, правите си категория "Knowledge Base". След това за така наречените елементи, ще ги наречем подкатегории на категория. Т.е. при създаване на категория "Елемент 1", от полето "Основна", задавате да е подкатегория на "Knowledge Base". След това създавате категория "Елемент 2", която също задавате да е подкатегория на "Knowledge Base". И така правите и за останалите подкатегории.

След това в менюто от бутон "Добавяне" си създавате меню с име "Knowledge Base", където във "Вид на менюто" избирате "Списък с всички статии" или пък "Блог категория", а от следващата опция избирате да ви показва статиите от "Knowledge Base". За "Елемент 1" отново създавате връзка в менюто, отново избирате "Списък с всички статии" или пък "Блог категория", но важното тук е в "Основен запис" да зададете, че това е подменю на "Knowledge Base". Така правите и за "Елемент 2" и т.н. По този начин, когато се кликне на "Knowledge Base", ще се визуализират статиите от всички подкатегории, от меню "Елемент 1", ще се визуализират статиите само от категория "Елемент 1", от меню "Елемент 2", ще се визуализират статиите само от категория "Елемент 2" и т.н.

П.П. Списък с всички статии - показва само заглавията от зададената категория. Блог категория, може да се настрои да визуализира заглавие с малко текст, а също така те да са в една, две или повече колони, т.е. по една, две или повече статии от дадена категория на ред.

За второто ви питане, това е настройка на правата на потребителите, но когато се оправите със структурата и менютата, ще помогнем и за него. Вие като администратор, би трябвало да може да създавате и от потребителския и от администраторския интерфейс.

Дано да ми разберете обясненията по-горе. Ако нещо не е ясно, пишете и ще помагаме.

Поздрави! :)
٩(●̮̃•)۶

Неактивен HrGeorgiev

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 5
  • Репутация: 0
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #4 -: 26 Ноември, 2020, 17:03:17 »
0
newbielink:https://ibb.co/0Bzf63d [nonactive] - 1
newbielink:https://ibb.co/mv5xRcj [nonactive] - 2

Това ми е горе долу структурата, искам при натискане на менюто "Ракове" да ми отваря прозорец, който мога да създавам нови статии и междувременно да виждам всички създадени такива до този момент.

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #5 -: 26 Ноември, 2020, 22:40:37 »
0
Привет и от мен.
Нека започнем от крайния резултат. Отвори newbielink:https://site.experta.biz/index.php/home-page [nonactive] . Разгърни Основно меню - Особености в работата . Там ще видиш страница с имената на вече създадени статии по определен критерии. При натискане на име се отваря съответната статия. Такъв ли искаш да бъде резултата ?

Неактивен HrGeorgiev

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 5
  • Репутация: 0
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #6 -: 26 Ноември, 2020, 23:16:48 »
0
Да, точно това искам да постигна  (up)

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #7 -: 27 Ноември, 2020, 00:17:57 »
0
Чудесно  (up)
Необходимите стъпки са следните:
1. Създаване на категория "Ракове"
2. Създаване на статия и приобщяване към категория "Ракове"
3. Създаване на меню, което да показва статиите от категория "Ракове"

Създаване на категория "Ракове"

- Влизате в Администранивното меню
- избирате Статии - Категории - Добавяне - натискате бутон "Добавяне", вписвате име "Ракове" на категорията и натискате "Запис"

Създаване на статия и приобщяване към категория "Ракове"

- избирате Статии - Нова статия - давате име на статията и попълвате нейното съдържание. Важно: в дясната част на екрана имате надпис Категория*. Под него има вариант за избор. Избирате "Ракове". Натискате "Запис".

Създаване на меню "Knowledge Base"

- избирате Менюта - Main Menu - натискате бутон "Добавяне". Давате име на менюто "Knowledge Base"
- за вид на менюто избирате Системни връзки - Заглавие
- в дясната част на екрана трябва да бъде: Меню* - Main Menu / Основен запис - Основен запис в менюто / Подредба - "Knowledge Base"
- натискате "Запис"

Създаване на меню "Ракове", което да показва статиите от категория "Ракове"

- избирате Менюта - Main Menu - натискате бутон "Добавяне". Давате име на менюто "Ракове"
- за вид на менюто избирате Статии - Списък с категории
- избирате Категория "Ракове"
- в дясната част на екрана трябва да бъде: Меню* - Main Menu / Основен запис - "Knowledge Base" / Подредба - "Ракове"
- натискате "Запис"

Като резултат към главното меню трябва да се появи меню с име "Knowledge Base" и подменю към него с име "Ракове". След като натиснете "Ракове" трябва да излезе страница с таблица и опис на статиите, които при тяхното писане, сте маркирали, че са за категория "Ракове".

Успех !

Ако има затруднения - ще гледам да помогна.

Неактивен HrGeorgiev

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 5
  • Репутация: 0
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #8 -: 30 Ноември, 2020, 15:12:55 »
0
Добре, до тук всичко изглежда, че работи нормално и както искам. Искам само да вмъкна опция за триене / редактиране на статии написани в дадена категория. Прикачвам снимки с обяснение за какво точно говоря.

newbielink:https://ibb.co/m0Z2jGD [nonactive] - 1
newbielink:https://ibb.co/cNVc20Q [nonactive] - тук се вижда само как мога да добавя нова статия.
newbielink:https://ibb.co/N3Mqy0r [nonactive] - това е когато отворя самата статия, нямам опция за редактиране и за изтриване извън нея.

А при публикуване на нова статия от 2-рата снимка, проблема ми е, че всеки път трябва да отивам в администраторския прозорец, за да го потвърдя или по скоро да го публикувам. Има ли как да се направи автоматизирано?

Благодаря :)


Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Помощ ( нов съм с Joomla ) и още не съм в час.
« Отговор #9 -: 30 Ноември, 2020, 16:47:53 »
0
Нова статия и триене на статия стават през Администраторския панел.
Ако активираш модула Login Form и влезеш с име и парола ще имаш възможност да избираш редакция и когато покажеш страницата със статиите.