Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Линк към непубликувана статия ? Как ?  (Прочетена 2235 пъти)

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Линк към непубликувана статия ? Как ?
« -: 14 Февруари, 2020, 11:40:28 »
0
Привет.
Имам нужда от съвет. Joomla 3.9.15.
Създавам статия, която не се публикува никъде и не е обвързана към меню. Възможно ли е да получа нейния линк, който да бъде даван на потребители, отговарящи на определени условия, които да могат да четат статията ?
Или статията да е публикувана и вързана към меню, но да е заключена с парола, създадена от мен ?
Ще съм благодарен за насоки.
Поздрави

ПП: Честит празник ... който каквото празнува ...  :-Xjd ...

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Линк към непубликувана статия ? Как ?
« Отговор #1 -: 14 Февруари, 2020, 14:41:25 »
0
Промених начина на търсене и попаднах на newbielink:https://github.com/projoomexperts/Joomla-Content-Password-3 [nonactive] .
За сега ми върши работа.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Линк към непубликувана статия ? Как ?
« Отговор #2 -: 14 Февруари, 2020, 16:47:56 »
0
Създавам статия, която не се публикува никъде
Е как не е публикувана? Тогава ще връща 404.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Линк към непубликувана статия ? Как ?
« Отговор #3 -: 16 Февруари, 2020, 11:38:38 »
0
Е как не е публикувана? Тогава ще връща 404.
Здравей, Мишо.
Имам впредвид, че статията е създадена и записана. Статусът й е "Публикувана", но не е вързана към меню, за да бъде показвана. На практика така не е видима от никъде. Или поне аз не успявам да намиря начин да извадя адреса на тази статия. Както написах в предния пост към момента съм намерил начин как да защитя статията с парола, но въпросът остава.
Поздрави

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Линк към непубликувана статия ? Как ?
« Отговор #4 -: 18 Февруари, 2020, 15:03:24 »
0
Разгледай дали няма да ти върши работа настройка нивата на достъп (Потребителска група с права за преглед) + да зададеш на съдържанието (категорията или статията) Достъп: хххххх група.

Не съм наясно с това какъв трябва да е крайния резултат, всяка статия/категория ли ще бъде за отделни персони или за групи потребители, но...
------------------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Линк към непубликувана статия ? Как ?
« Отговор #5 -: 18 Февруари, 2020, 15:31:18 »
0
Разгледай дали няма да ти върши работа настройка нивата на достъп (Потребителска група с права за преглед) + да зададеш на съдържанието (категорията или статията) Достъп: хххххх група.

Не съм наясно с това какъв трябва да е крайния резултат, всяка статия/категория ли ще бъде за отделни персони или за групи потребители, но...
------------------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
Благодаря за отговора.
Страницата е с помощна информация за решаване на определен тип задачи през ySense и NeoBux. А самите статии с решението са за потребители, които се регистрират в горните два сайта през определен линк. Регистрация на "нашата страница" не се предвижда. Т.е. ако потребител се регистрира в някой от двата сайта през моя линк ще получи и линк към статия / + pass / с решена задача. Това са изискванията на клиета. Смятам, че го обясних достатъчно и линк към сайта не е необходим. Ако е - кажете.
В този ред на мисли достъп до статия от група потребители не върши работа.
Поздрави