Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: нещо като календар със запазване на часове  (Прочетена 3752 пъти)

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Здравейте, търся компонент, който да прави следното нещо: да има календар, в който регистриран юзер да може да си избере свободен полуден. Като календара показва кои полудни са заети вече. При избиране на полуден, най-вероятно трябва да се изпраща мейл до администратора, за да следи какво се случва и за уточняване по телефон, евентуално (което означава, че трябва да се подава и допълнителна информация към мейла).
Можете ли да предложите такъв компонент и, ако е възможно, да е безплатен, но не е задължително.

Мерси предварително.

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #1 -: 05 Май, 2019, 22:54:11 »
0
Няма ли да може да ти свърши работа разширение за резервация? (За хотел/ заведение... Не съм наясно със спецификата на това, което искаш да постигнеш, но общото е, че има календар и избор на услуга, проверка за свободно/заето, резервация --> изпращане на мейл...)
-----------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #2 -: 05 Май, 2019, 23:04:14 »
0
Досега гледах календари, но не открих подходящ - нужно е само две събития на ден да могат да се регистрират - преди обяд и след обед - не можах да намеря календар, който да ги ограничи така. ..колкото до екстеншън за резервации, мисля, че ще е усложнено допълнително с излишни за мен неща, но дай някакво име, ако се сещаш.


Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #3 -: 06 Май, 2019, 13:02:03 »
0
Стана ми интересно...
Какъв е вида на записването?
- час за зъболекар, фризьор, хотелска стая - Може да резервира само от един клиент (потребител) за един период от време.
- събитие (обучение и др) - може да се запишат повече от един клиент за един период от време.
====== Май няма голямо значение... ==========
- DPCalendar - Безплатен, но ако ще са идентични повтарящи се събития/записвания (дневни, седмични, месечни или годишни) тази опция е достъпна само в платената версия. Имаш резервации на които може да ограничиш боя билети (регистрациите за един период). Правиш си две събития за деня например от 08 до 12:00 часа и от 13:00 до 17:00 часа и задаваш ограниченията по колко клиента могат да се запишат за sекса. Ако е платения вариант задаваш повторения...
- Solidres - Има доста възможности, но може би ще са ти излишни функции. (Става и за хотелски резервации и за екскурзии , събития...)
-----------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
« Последна редакция: 06 Май, 2019, 13:16:40 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #4 -: 06 Май, 2019, 14:54:43 »
0
Хм, ще го погледна DPCalendar. Звучи обещаващо.
А заданието е следното: сайта ще е каталог с резервни части за климатици (не казвам, че е добре обмислено от клиента). Потребителя ще си запазва час за ремонт на климатика, след като види, че необходимата част е налична (глупаво, клиента не може да знае от какво има нужда). Не трябва да се застъпват събитията, както и трябва да се ограничат до две на ден - сутрин до обяд и от обяд до края на работния ден. Ако това може да се постигне с DPCalendar, ще е супер, и без да се доставят на клиента излишни опции, извън заданието, което цитирах.

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #5 -: 06 Май, 2019, 15:26:47 »
0
Всъщност, точно него съм разглеждал. Даже писах до съпорта - не може да се ограничат ивентите до един преди обед и един следобед. :(
..но така, както ти го описваш, явно има възможност клиента да се записва за дадения ивент, а аз смятах, че трябва самия клиент да създава ивента.  ..ще видя по този начин дали става това което искам
« Последна редакция: 06 Май, 2019, 15:58:25 от Fori »

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #6 -: 06 Май, 2019, 16:19:08 »
0
Разбира се, че ти създаваш събитията -
Когато създадеш сутрешното събитие влизаш в табчето Резервации и задаваш Капацитет 1, Резервиранои билети 0 и Максимално билети 1... (Виж Prt_Scr.jpg) … Защо да не става?
-------------------
Малко ми е размита идеята с тези резервации за ремонт на климатици...
По-скоро с RSForm бих създал една форма в която от падащо меню да си избира клиента кога предпочита да дойде до сервиза - сутринта или след обяд...  От какъв зор са проверки, резервации... Все едно ако отида с климатика на място ще ме върне и ще ми каже, "Ай са през телефона да си попълниш една заявка, да си запишеш час и после да дойдеш" Иначе казано... ако нямам интернет  и ако не мина през сайта нема да ме приеме?
-------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!! (beer)

-------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #7 -: 06 Май, 2019, 16:36:05 »
0
ами, клиентски желания...
относно скрийншота - и на мен така ми излиза - със забранени полета за макс. билети, но това ме устройва  ..както и да е, само, че не мога да намеря бутон във фронтенда, откъдето потребителя да направи заявка (booking) или пък да си купи билет - объркано ми е ..какво трябва да се случи - боокинг или билет  .и защо нямам съответните бутони  ..логвам се с обикновен регистриран юзер във фронтенда и не виждам никъде такива бутони.
Къде греша?
« Последна редакция: 06 Май, 2019, 16:40:14 от Fori »

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #8 -: 06 Май, 2019, 16:43:35 »
0
предполагам, че бутоните за буукинг и билети трябва да се появят в ограденото в червено, понеже гледах домукентацията, но при мен липсват

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: нещо като календар със запазване на часове
« Отговор #9 -: 06 Май, 2019, 21:12:55 »
0
Полета Капацитет 1, Резервирани билети 0 и Максимално билети 1са необходими, но най-вероятно и те ще са само за платената версия. Ако не можеш да зададеш капацитет, то стойност "0" = функцията за резервация е забранена.
В демото на сайта полетата са активни. Както в демото когато отвориш компонента в менюто отляво имаш Tickets и Bookings. Можеш да пробваш в демото на сайта да си създадеш събитието и после да си пуснеш билети...
--------------------------
Явно безплатно  с DPCalendar няма да се получи...
==============
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин