Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: NovaHost / Jump друг хостинг  (Прочетена 2520 пъти)

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
NovaHost / Jump друг хостинг
« -: 26 Юли, 2018, 22:38:31 »
Здравейте, Джумляри!

Някой има ли наблюдения относно как се справят хостинг компании като NоvаHоst и/или Jumр? Първите имат добра оферта към момента, а при вторите липсват ограничения за inodes.
Става въпрос за Джумла сайтове, които не са много големи и не изискват оОогромна сървърна мощ.
Даааа. знам за Сyпeр Х0cтинг! Кой не е слушал песни за тях... Не оспорвам, че са добри....

-----------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)


« Последна редакция: 26 Юли, 2018, 22:47:10 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #1 -: 27 Юли, 2018, 10:12:24 »
Никитов, свържи се с мен на имейла ми ако искаш да ти пусна 1-2-3 хост акаунта. Мога да ти дам цена от само 50 лв на година - това е около 4 лв на месец на акаунт. Хостинга идва от Суперхостинг, тоест, ще имаш всички техни предимства и защити.

Но освен че ще е по-евтино, в моите хостинг акаунти ще можеш да вкараш и до 10 бази данни и до 10 различни сайта във всеки акаунт (за разлика от базовия им пакет Суперстарт който струва 81 лв на година и е ограничен до само 1 сайт плюс 1 паркиран домейн).

Ограничението за брой инодес ще е активно, но в твоя случай, то ще е единственото нещо с което ще трябва да се съобразяваш.

Броя inodes е 60000 на акаунт.

Пуснах нова тема с пълната информация за параметрите тук: https://forum.joomla.bg/index.php?topic=1629.0
« Последна редакция: 27 Юли, 2018, 10:32:16 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #2 -: 28 Юли, 2018, 11:35:53 »
Еди, търсим алтернатива на Сyпeра.
Един приятел иска да му преместя хостинг акаунта, макар че всички компании предлагат тази услуга безплатно. Има 3 сайта общо към 9 ГБ и около 80 000 файла, които ще растат. Опитвам се да го убедя да си остане, но за сега неуспешно.
--------------------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
==========
П.С. Принципно базовите хостинг предложения навсякъде са обмислени така, че да НЕ вършат работа.
« Последна редакция: 28 Юли, 2018, 11:49:11 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин


Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #3 -: 29 Юли, 2018, 14:39:59 »
Еди, търсим алтернатива на Сyпeра.
Един приятел иска да му преместя хостинг акаунта, макар че всички компании предлагат тази услуга безплатно. Има 3 сайта общо към 9 ГБ и около 80 000 файла, които ще растат. Опитвам се да го убедя да си остане, но за сега неуспешно.
--------------------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
==========
П.С. Принципно базовите хостинг предложения навсякъде са обмислени така, че да НЕ вършат работа.

Здравей,

аз лично не използвам от доста време български хостинг компании, и имам доста причини затова,

по-скъпи
имат ограничения на файловете и папките,
процесорно време ... доста са нещата, но основно са тези.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #4 -: 29 Юли, 2018, 21:46:03 »
Кой казва че Superhosting.bg са добри. Моето мнение от позицията на разаботил близо 1000 различни сайта, хоствал над 200 сайта при тях е че услугата им не струва и 10% от това което искат като пари! Доста спекулативни данни ти дават, с некадърни обосновавания на база които трябва да вдигаш постоянно плана, докато не стигнеш момент при които на седмица плащаш толкова, колкото би ти струвало частен сървър със 24/7 сис админ съпорт и то за година не дори за месец.

Да не говорим как поставят под съмнение работата на създателя на сайта, без дори да са го погледнали и тествали, два проека уж правеха процесорно време прекомерно и уж в тяхния супер защитен хостинг имало вирус и разбира се през сайта е дошъл, след обстоен преглед се оказа че тяхната статистика се била объркала, понеже мои съсед имал проблем, но компенсация няма за изнудването да минеш на по-висок план, ами ако това е практиката да стимулират хората за по-високи планове. Никои хостинг в БГ не заслужава да има клиенти има само едно единствено изключение и това е siteground, все признат е по цял свят и има причина за това! Услуга която си заслужава парите.

Да повторя ако не е станало ясно, суперхостинг не заслужават парите, които искат и 10 пъти по-евтина услуга да направят тя не върши работа!

Аз ползвам услугите на myserver.bg, тези момчета са наистина факири, тук говорим за сайтове с под минута downtime за 7 години общо! Говорим за оптимизиране на сайт и сървър при които магенто 1.9 с 100к+ продукта и 3000+ филтъра да прави like заявка за под 20ms! Или простичко казано имам най-бързия сайт за момента в БГ :) Но не се заблуждавайте, това не е хостинг компания в която можете да си купите хостинг за 4 лева на месец!
« Последна редакция: 29 Юли, 2018, 21:51:09 от MOn dsoffn »

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #5 -: 01 Август, 2018, 10:22:59 »
Има малко по-малко от месец до изтичане на платения период за пан СуперПро. Решението е твърдо да се мести и все още търсим алтернатива.
Бого, би ли споделил имена на хостинг компании от които си доволен? Ако предпочиташ, може и на ЛС.
------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #6 -: 13 Август, 2018, 23:19:30 »
Аз за тази цел ползвам Hybrid на coolicehost
Преди години ми го препоръча MOn dsoffn  /* що така се прекръсти тук и аз не знам */ но съм доволен.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
    • Счетоводство
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #7 -: 15 Август, 2018, 22:03:55 »
Здравейте.
В желанието си да бъда полезен ще споделя моя скромен опит:
1. От 10 години ползвам услугите на newbielink:https://www.icn.bg/bg/ [nonactive] - до сега никога не са ме поставяли в неудобно положение. Съпорта е на високо /според моите изисквания  ;) / ниво.
2. От скоро ползвам ASP.net услугите на newbielink:https://mochahost.com/index.php [nonactive] - също чудесни впечатления от поддръжката. Гледам, че има и специализиран Joomla хостинг.
Поздрави.

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
Re: NovaHost / Jump друг хостинг
« Отговор #8 -: 16 Август, 2018, 09:08:51 »
От тази година и аз съм на чуждестранен доставчик.
Както казва Барона, българските са до време, ако са за слаб хостинг стоий си в България, т.е. ако сумата ти не надвишава 40-50 лева за месец, а като гледам това няма да се случи щом си на суперПро, качваш на по-големия план.
За чужбина е добре когато си на ВПС

Hybrid на coolicehost - съжалявам, но това е нож с две остриета - евтина услуга за сметка на орязани опции... това само ако имаш голям личен сайт не и за сериозен бизнес...

Аз също съм на клиент на myserver.bg от 2 месеца и съм доволен от подкрепата която оказват, но както се каза не е услуга за 4 лева...

Онлайн магазин за фототапети