Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Търся препоръка за модул или плъгин който позволява онлайн тестове по специалнос  (Прочетена 1816 пъти)

Неактивен :)

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 7
  • Репутация: 0
Здравейте. Не знам как точно да си формулирам темата за което се извинявам.
Мисля че ще е по лесно да ви кажа каква ми е идеята, а вие да ми кажете как най-добре мога да я постигна.
Имам потенциален клиент за изработване на информационен сайт със съвременен дизайн. До тук нищо сложно. Клиента иска да има опция за тестово входящо ниво по дадена специалност (Английски, Френски, багерист, кранист, монтьор и т.н.). Предполагам се досещате че става въпрос за обучаваща организация. Понеже не съм правил такова нещо и не ми се играе с проба грешка може ли да ме посъветвате какво да ползвам. Има обаче малка уловка. От 25.05.2018 влиза в сила GDPR (обработването на лични данни), а по-вече то плъгини и модули на които попаднах искат e-mail за да върнат отговор с резултата от направения тест. Целта е да не се събират никакви лични данни, защото ако някой клиент се оплаче на комисията за защита на личните данни и те дойдат на проверка става една голяма каша.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
По-добре да се съобрази с изискванията на GDPR, защто и без това сайта му ползва бисквитки, а и не виждам как може да се направи напълно анонимен тест и той да не знае кой го е издържал :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен :)

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 7
  • Репутация: 0
Идеята е кандидата да може сам да си провери знанията и да  прецени за кое ниво да се запише. Тоест потребителя пуска теста отговаря на въпроси 1, 2, 3, 4, 5, 6 и след това му показва резултата примерно 3 грешки 50%.
Относно GDPR и бисквитките (доколкото знам) за сега се изисква само да се уведомяват потребителите че посещавания сайт използва бисквитки и евентуално да се напишат точно какви видове бисквитки се използват и за какво. Относно индивидуалното спиране на бисквитките в Joomla не знам дали има готово направено такова животно.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Има такова животно // и политиката става вече не пожелателна, а рестриктивна, иначе искове...
И къде ще запишеш тази информация за да се обработи на сървъра и се разбере дали е издържал или не? ...
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен :)

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 7
  • Репутация: 0
Добре. Това със съхраняването и изтриването на бисквитките има ли го някъде в новите версии на joomla или е някой допълнителен плъгин, модул...

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop