Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: При постване на линк във Фейсбук (например), дава старото име на "фирмата"....  (Прочетена 1548 пъти)

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
Ако вземете някакъв линк от: em-stanev.org

и го постнете във Фейсбук например, дава СОУ "..........", а не СУ ".........."
Вече няма училища СОУ, всички станаха СУ-та.
Навсякъде, къде съм се сетил - проверих и преименувах, но не знам тая пущина от какво се получава :)

Някаква идея? Благодаря предварително  (relax) (coffee) (relax)

Да не би пък да е бъг на Фейсфук-а (не че нещо, но не знам къде е ключът за бараката)?
« Последна редакция: 16 Май, 2018, 09:37:29 от emstane »

guest740

  • Гост
Здравей приятел,

значи Facebook имат политика да кешират линкове, които са споделяни преди това. Ако си променил заглавията и не ти ги отчика, можеш да отидеш и ръчно да поискаш ново извличане на линка (картинка, заглавие, урл адрес, описание и т.н.). Това става с така наречения Facebook Sharing Debugger, виж в това видео, за да ти стане по-ясно: https://goo.gl/zjnyK2

Забележка: иначе си променил навсякъде, обаче в Generator-а все още ти стои СОУ ;) Виж в source code, смени го и там, за да ти е всичко точно и ръчно поискай обновяване на линковете, където не виждаш промяната.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Пише се пхп код и се слага в хеад частта на темплейта за да му се каже на Facebook да не кешира, че страницата е обновена сега. Козата си иска пръч!
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


guest740

  • Гост
Направо дай примерен код :)

Пише се пхп код и се слага в хеад частта на темплейта за да му се каже на Facebook да не кешира, че страницата е обновена сега. Козата си иска пръч!

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
примерен код
« Отговор #4 -: 16 Май, 2018, 14:23:17 »
0
<meta property="og:updated_time" content="<?=time()?>" />
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
Благодарско за акъла, но не става дума за стари линкове, а за нови статии. От СОУ на СУ го смених много преди около година, ако не и повече... Сайта го регистрирах у Фейса преди още повече време с цел интеграция, която после с голям кеф махнах (при "zero-day vulnerabilities", пък и изобщо - това е прахосмукачка за вируси/атаки). Ама нещо позабравих какво-що съм ръчкал.

Това:   <meta property="og:updated_time" content="<?=time()?>" />

в кой файл е най-удачно да го сложа :) Благодаря предварително  (relax) (coffee) (relax)
« Последна редакция: 16 Май, 2018, 18:48:51 от emstane »