Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Съвет за прехвърляне на съдържание  (Прочетена 4122 пъти)

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Съвет за прехвърляне на съдържание
« -: 05 Декември, 2020, 12:33:31 »
0
Здравейте,
Ще помоля за съвет как е най-добре да прехвърля съдържанието на стар сайт към нов, който съм създал.

Това, което имам сега е следното:
Стар сайт test.mysite.com, друг migr.mysite.com, където съм инсталирал само Джумла, Virtuemart и JMigrator, и съм мигрирал всичко от test.mysite.com. Не съм инсталирал Gantry и други компоненти, модули и т.н. на migr.mysite.com. Като външен вид естествено не изглежда изобщо като стария, но в админа гледам, че съдържанието е налично. Имам и нов сайт 2020.mysite.com, който съм направил както искам да изглежда. Двата сайта - migr.mysite.com и 2020.mysite.com сега са с еднакви версии на Джумла и Virtuemart.
Опитвам да прехвърлям таблици в phpMyAdmin, но нещо не се получава. Експортирал съм всички таблици от migr.mysite.com в отделни sql файлове и гледам в коя има записи, защото има и много, в които няма. Която има някакви записи я импортирам в базата данни на 2020.mysite.com. Естествено тя влиза с друг префикс - този от БД на migr.mysite.com. После намирам съответната таблица от 2020.mysite.com, давам Операции - Изпразване на таблицата. Отивам в импортираната и копирам съдържанието и в изпразнената.

Общо взето резултатът е много счупен...! :) Може ли за съвет как да прехвърля съдържанието? Трябва да се прехвърлят менюта, Джумла статии и категории, регистрирани потребители, Virtuemart продукти, категории и поръчки.
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Съвет за прехвърляне на съдържание
« Отговор #1 -: 07 Декември, 2020, 14:34:35 »
0
За сега се справих със статиите и потребителите като използвах J2XML. Трябва обаче да прехвърля VM съдържанието. Гледам, че SP Transfer може би ще свърши работа. Но преди да го купя искам да питам ползвали ли сте го за тази цел и може ли да свърши работата?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Съвет за прехвърляне на съдържание
« Отговор #2 -: 13 Декември, 2020, 11:57:18 »
0
Копирай таблиците на мартата в новата база.
Копирай файловете и и снимките в новия сайт.
В административната папка на мартата имаше 1 конфигурационен файл. Там задай новия път към магазина и мисля, че ще стане.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Съвет за прехвърляне на съдържание
« Отговор #3 -: 13 Декември, 2020, 15:16:26 »
0
Мерси, но го направих вече. Само че по трудния начин. Пробвах какви ли не гимнастики - и с JMigrator, и със SP Transfer, и директно с базите данни... Все нещо не се получаваше или не беше както трябва. Сто пъти го омазвах и пак го възстановявах от бекъпа. И накрая направих една миграция с JMigrator и едно по едно инсталирах всичко и правих настройките, като гледах от вече готовия. И пак имах един проблем в админа - даваше ми някаква грешка. Мислех, че е от миграцията, но накрая се оказа, че е от една от настройките на VM. Явно някакъв конфликт се получаваше. Ама докато разбера къде е проблема... Това с миграцията, инсталирането и настройките също го направих няколко пъти!  :-\ (shut)
ex3m.bg
allurebg.com