Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Увеличен брой страници с грешка „404“  (Прочетена 3911 пъти)

Неактивен anticuss

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
Здравейте,
от доста време се опитвам да реша един дразнещ проблем. Най-общо казано, Гугъл намира някакви отдавна изтрити адреси (статии) в сайт. Също и изтрити адреси с линкове от други изтрити адреси (статии). Видно е на прикачените снимки. Някой има ли ясна идея от къде и как ги извлича? И как съответно да ги премахна? Например отиваш във файловия мениджър, папка Х, отваряш файл У, намираш адресите и триеш...  Преровил съм Джумлата, всичко старо, изтрито и архивирано е премахнато отдавна. Проблема е от години, няколко пъти съм ги и означавал като фиксирани, след време пак се пръкват отнякъде. Благодаря предварително!

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #1 -: 04 Януари, 2018, 22:13:23 »
0
На последната картинка като кликнеш на някои от линковете "С връзка от" какво става?
Защото при мен се зарежда съвсем друга страница от сайта. Тук Гугъл нещо се дъни или не се справя добре с джумлата.
Посоченият линк обаче също е валиден.
И на двата адреса няма връзка към тази, която е посочена в "Ненамерени".

Неактивен anticuss

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #2 -: 05 Януари, 2018, 09:35:51 »
0
Връзките също са от изтрити статии, пак дава грешка 404. Понеже в началото много си играх да сменям текст, URL адреси, описания и други подобни, някъде са останали всички тези интервенции. А като приключих, изтрих всичко де що видях (спрени, изтрити и архивирани), съответно качих си и актуална карта на сайта. Да кажем в началото нещо се е индексирало, ама то мина доста време, пък и аз няколко пъти ги маркирах като фиксирани.


Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #3 -: 05 Януари, 2018, 09:45:15 »
0
Вероятно някога ги е имало тези страници, и на тях ги е имало тези сбъркани линкове. Дразнещ? Проблем? Не е никакъв повод за притеснение, ако вече си ги поправил - ако връзките вече ги няма или ако изобщо тези страници ги няма. Тоест, не правиш нищо, няма да се отрази по никакъв начин на класирането на сайта ти.

Но ги прегледай - тоест, провери дали всичко вече е наред (връзките вече да ги няма или тези страници  не съществуват вече). Имай предвид, че да се отрази преиндексирането в Google search consloe ще отнеме месеци. Ако искаш да стане по-бързо, пишеш редиректи по правила и пренасочваш тези погрешни адреси. Прави се в htaccess, но може и с вградения компонент на joomla - само в краен случай с него, защото той товари сайта.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен anticuss

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #4 -: 05 Януари, 2018, 14:08:25 »
0
Аз казах в началото, тези страници и адреси ги е имало, после са изтрити или редактирани. Съответно и адресите. След всички итервенции съм прегледал всичко (поне в моята компетенция), няма нищо излишно за триене. Почетох доста преди да пиша тук, видях че не влияята на класирането. Преиндексирането би трябвало да е отдавна извършено, тъй като тези редакции са поне отпреди 2 години. С редиректи едва ли ще се занимавам, трябва да почета за да го свърша като хората. Идеята ми беше дали ги има записани в някой от файловете на Джумла (и там се пробвах да търся, не открих нищо), от където Гъгул ги вижда и откъдето съответно да се премахнат. Благодаря за помощта!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #5 -: 06 Януари, 2018, 11:42:30 »
0
изтрих всичко де що видях (спрени, изтрити и архивирани)
Няма записи в Джумлата.
//записите са в базата, а не във файловете.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен anticuss

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 9
  • Репутация: 0
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #6 -: 06 Януари, 2018, 17:41:00 »
0
Ок, все нещо разбрах. А в базата данни дали мога да намеря къде са тези записи и евентуално да ги коригирам? Ако не бъркам, базата данни е MySQL. Предполагам от снимките повече ще се ориентирате.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #7 -: 06 Януари, 2018, 19:01:12 »
0
Както казах няма смисъл да се ровиш там.
Ако си изтрил записите от изтрити, те са изтрити и от базата данни.

За информация статиите в таблицата контент
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Анжел Димитров

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 10
  • Лове Joomla
  • Репутация: 0
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #8 -: 14 Януари, 2018, 18:50:18 »
0
Може да си използваш ,вътрешната търсачка в хоста ,да ти намери всички буквени комбинации, и да ги изтриеш ,ако не стане ,повечето хостинг помпании предлагат ,почистване на вируси ,срещу смешни суми,ако хостинга ти е при тях,може някой конкурент да ти е пуснал една,, множачка" и да си триеш триеш и пак триеш ,а то да си се копира и копира, особенно ако не си си взел пакет с антивирусна,аз например имам снимки за продажба и лично ползване и тея за личното ползване като ми ги прекопират  или свалят без мие съгласие,ще трябва да посетиш някой дето преинсталира компютри,ама добре да ги преинсталира,щото и аз си инсталирам ,ама все нещо не беше наред ,докато не си отнесох на човек който разбира....

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #9 -: 15 Януари, 2018, 21:00:12 »
0
Здравей,

не влизай във  филми! Нищо не пипай, гугъл ще преиндексира сайта ти и тези 404 адреси ще изчезнат.  ;)


Поздрави!
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #10 -: 04 Април, 2018, 19:45:56 »
0
понеже видях, че сайта е многоезичен ..аз ползвам само чиста Джумла за това, но ако имаш някой компонент за преводи, дали е възможно той да омазва нещата и да не е изтрил дадените адреси ..не знам дали това въобще е възможно, само се опитвам да помогна

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Увеличен брой страници с грешка „404“
« Отговор #11 -: 04 Април, 2018, 23:44:58 »
0
Fori, няма начин да е от това.
Човека си мисли че като отвори 'файловия менажер' и трие ще стане работата :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop