Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Виртуални ПОС терминали за дебитни и кредитни карти. ТАКСИ И КОМИСИОННИ  (Прочетена 6406 пъти)

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
Да коментираме таксите и комисионните
Информацията ми от Първа банка

Приемане на плащания чрез Виртуален ПОС терминал
- без такса за регистрация и дефиниране на терминала
- без месечна такса за услугата
- комисионна върху всяка успешна транзакция в размер на:
0,5 % за дебитни карти Маестро, без значение от банката – издател на картата;
2,5 % за карти Виза и МастърКард, без значение от банката – издател на картата.

Коментар:
2.5% при 1000 лева транзакция са си 25 лева, което при продукти с марж 5-10% като електроника си е направо немислимо.

Някой с по-добра информация...?
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
    • CMS България
ЦКБ е с подобни (малко по-ниски), но по принцип джар компс избягват да ползват ПОС-а
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
За компютри е почти невъзможно да ползваш такъв метод на плащане... само за престиж...
Аз имам познати които в ресторанта си имаха пос само за престиж... на клиентите казваха че е развален...
Чудя се в Англия където ползването с карти е по-редовно от колкото в брой дали са същите комисионните...
Онлайн магазин за фототапети


Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
    • CMS България
На дали, ще питам. Доста от бизнесите в бг се изнесоха в Румъния и други страни
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
Re:
« Отговор #4 -: 10 Януари, 2017, 21:50:33 »
Явно в Булгаристан, ПОС и виртуалния ПОС са с еднакви комисионни, които търговците плащат, вариращи до 3,5%.
Предишния ни ПОС към ДСК беше с 3,5% комисионна, което при големи суми си е направо кожодерство. Ако търговеца си е "свалил гащите" и е дал голям % ТО на клиента, то банката може да му "изяде" малката печалба.

Най-вероятно при големите корпоративни клиенти % комисионна се договаря на друго ниво и доколкото имам непотвърдена информация цифрите са под 1%.
-----------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
« Последна редакция: 10 Януари, 2017, 21:53:33 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин