Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla  (Прочетена 8828 пъти)

Неактивен Tina Balusheva

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 4
  • Репутация: 0
Здравейте,
Имам спешна нужда от специалист за joomla, към който да се обърна, за да ни поддържа сайта. Имах такъв до днес сутринта си мислех, но се оказа, че той е на друго мнение. След като си получи парите реши, че ангажимента му е приключил.
Моля да ми пишете на лични или да ме посъветвате къде мога да срещна добри специалисти, да ни прегледат сайта и да ни направят оферта.
Много ще съм благодарна на всички. Не търсим безплатна услуга.

Неактивен Tina Balusheva

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 4
  • Репутация: 0
Re: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla
« Отговор #1 -: 17 Март, 2014, 14:45:55 »
0
Здравейте,
Извинявам се. За първи път пиша във форум и не съм се сетила да дам тези подробности.
Сайта е: newbielink:http://www.tina-v.com [nonactive]
Сайта беше във версия 1,5 и Ноември го прехвърлихме във версия 3. С последния ъпдейт e 3.2.3
Причината да го направим е сигурност, защото страшно много и често бяхме хаквани.
Обърнахме се към човек, който каза, че може да го направи и това няма да се отрази на позицията ни в google или ако падне ще е с 6-7 места най-много.
Практически направихме абсолютно нов сайт. Изпаднахме не с 6 или 7 места ами на 26 страница направо.
Няма какво да описвам проблемите и тревогите и как ни се отрази.
Проблема е след всичко това от миналата седмица за 7 дни бяхме хакнати два пъти и човека на когото разчитахме /защото сме клиенти и плащаме/ ни каза, че не е негов проблем и не може да каже каква е причината това да се случва.
В момента вързахме някак си ситуацията с един back up.
Но искам някой да разгледа да каже какво е положението на сайта. Примерно от хостинга ме посъветваха да разгледам какви модули ползваме и тези които не ги ползваме да ги изтрием. Аз виждам, че има страшно много модули, които не ги ползвам но не мога да рискувам защото съм по скоро user и мога да се оправя като чета, но не всичко ми е ясно.
Искам някой да работи с мен и да ме напътства, кое е добре, кое да избегна, как да се защитя. Искам да мога да си говоря свободно с него, да казвам какво не ми харесва, кое искам по различно, мога ли да спестя ако ползвам един или друг продукт.
Това е.
Надявам се да е някой на който не му само интересно, но и важно да го направим добре.
Ако трябва друга информация само посочете, нямам опит и не знам какво ви интересува.

Неактивен Bendjamini

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1537
  • Репутация: +3
Re: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla
« Отговор #2 -: 17 Март, 2014, 18:05:38 »
0
Вярвам, че ще откликнат сериозни хора. И като си оправите сайта - ето ви фирма, която да ви вдигне на първо място - http://3dwebdesign.org/

И когато направите новия дизайн го пуснете в "Joomla! ревю" форума. За сега е доста зле от към дизайн.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla
« Отговор #3 -: 17 Март, 2014, 20:26:20 »
0
Дайте ми права в администрацията, да погледна какво е положението.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен misho98

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 56
  • Репутация: 0
Re: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla
« Отговор #4 -: 21 Март, 2014, 21:36:12 »
0
Относно защитата на Joomla не мисля, че ще имате проблеми, ако спазвате елементарни правила за защита

1. Скрийте /administrator директорията, ограничете достъпа по IP адрес, съставете дълга администраторска парола

2. Обновявайте редовно приложенията които са уязвими, ако примерно ползвате JCE редактор или някое остаряло и уязвимо приложение помислете относно обновяването му, заменянето с аналогично, напоследък се наблюдава remote script execution и други експлойти в уязвими приложения

3. Ако желаете да ограничите brute force атаки или crawlerи сложете WAF ( Web Application Firewall)

4. И не на последно място погледнете си правата на файловете, ако е нужно допълнително ограничете файловете за конфигурация.

Относно сео-то не ми се пише, то също си е дълга тема...

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla
« Отговор #5 -: 22 Март, 2014, 16:12:56 »
0
Това че е обновен сайта до последна версия не ви спасява ако ползвате външни приложения... особено ако са свалени от нелегални сайтове и са с добавени пролуки за хакери. Сигурен съм че 90% от българските джумла сайтове имат пробойни точно от такова естество.
Това че сайта изпада в 9та глуха след това обновяване е нормално... може би ще се оправи може би не.
Зависи за какво си плащате... ако сте си платили за изграждане на сайт без поддръжка е нормално... така правят повечето и после са с пръст в устата.
Сео оптимизация и гонене на челни позиции в гоогле не е самоцел... понякога да си платиш реклама в гоогле излиза много по-евтино от колкото да тръгнеш да бориш конкуренцията особено ако тя е платила на някой за сео. И за двете плащаш периодично :)
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен whcrs

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 116
  • Репутация: 0
    • Лична страница
Re: Търся специалист за поддръжка на сайт на Joomla
« Отговор #6 -: 03 Април, 2014, 14:43:37 »
0
Пратил съм ти ЛС.
С уважение,
Александър Петков
Главен администратор и техническа поддръжка
newbielink:http://egblg.com [nonactive] || newbielink:http://philo.swu.bg [nonactive]