Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: SEO: Как е по-добре, кирилизиран SEF адрес или на латиница?  (Прочетена 6497 пъти)

guest740

  • Гост
Здравейте,

интересува ме един въпрос, който от известно време ме тормози. Става въпрос за SEF адресите на Joomla-та, как е по-добре да бъде кирилизиран, или латиница:

site.com/услуги
или
site.com/uslugi



Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Здравей,

на латинец.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Най-добре ползвай и двете. В зависимост от сайта, думата и целите може да е по-добро едното или другото: http://3dwebdesign.org/forum/transliteraciya-v-google-i-seo-url-adresi-t331
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


guest740

  • Гост
Прочетох статията ти Еди, добре е написано, поздравления.
По принцип ми се иска да остана на кирилица, но точно заради кода на URL-то ме дразни.

Ако случайно от кирлица, пренапиша Allias-а на латиница, линковете, които имам в момента в социалните мрежи и т.н. ще се загубят ли?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Естествено, ще се загубят ако не редиректнеш стария урл съм новия.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Стефани Трифонова

  • Small princes
  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 5
  • Репутация: 0
    • Жената
Имам урлъта на кирилица и определено изглеждат грозно. По-добре е на латиница от гледна точка на вид, но на търсачките им е през онази работа как е изписано (лично съм доказала, че не е от значение. Адреси се индексират)
Мястото на newbielink:http://xn--80aand0b5a.net [nonactive] е в леглото.......гола

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
@Стефани
Индексират се без проблем, само дето кирилицата все още товари излишно.
// а това не го разбирам - защо се кара потребителя да си сменя езика когато пише домейна  :D
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Пишете на кирилица. Демек - на български. По-четимо е и не мисля, че е грозно. Следното бих казал че е и грозно, и неразбираемо за Google: .bg/bulgari-yunaci или .bg/balgari-unatsi. Не знам някой да си играе да пише цели URL-та, че и да му се налага да превключва клавиатури. Така или иначе търсачките ще ви преиндексират сайтовете без да му мислят много.