Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.  (Прочетена 18989 пъти)

Неактивен Ангел Нейчев

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3298
  • Турбо гъзар
JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« -: 13 Август, 2014, 00:02:05 »
Здравейте,
С удоволствие искам да ви съобщя информацията за JoomlaDay 2014


Кога?

Събитието ще се проведе на 11.10.2014г., като продължаваме традицията денят, в който всички говорим само за Джумла да е вторият уикенд на октомври.


Къде?

Джумла! Ден отново ще се проведе в прекрасната зала на Telerik Academy, a полезна информация как да стигнете до нея може да откриете тук: http://joomladay.bg/място


Билети
Билетите ще се продават през следния линк: http://joomladay.bg/билети или чрез сайта на sabitie.bg

Първите 15 билета са на промо цена: 15лв.
Следващите билети са с цена: 20лв.
Последната седмица преди събитието билетите ще са с цена: 40лв

Важно!: В деня на събитието билети няма да се продават през сайта или на място.

Актуална информация за събитието можете да откриете на добре познатият ви сайт - http://joomladay.bg
На него можете да се запознаете с програмата, да разгледате снимките и презентациите от миналата година и да получите информация за мястото на което ще се проведе.

Ако имате въпроси относно събитието можете да ме откриете тук във форума, на admin@joomladay.bg или на 0888/011-611

Поздрави и ви очакваме,
Ангел Нейчев

Неактивен Ангел Нейчев

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3298
  • Турбо гъзар
JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г. - Как аз видях нещата!
« Отговор #1 -: 12 Октомври, 2014, 02:51:36 »
JoomlaDay 2014 приключи преди няколко часа. Аз съм си в къщи вече, но все още не мога да заспя, развълнуван съм от изминалите часове. Днес (макар, че днес реално е вече вчера) спокойно можем да кажем, че беше денят на Jooma и денят беше Joomla :P.

Днес имаше много хора, видях се хора с който се познаваме от форума на joomla България от години, от самото създаване на joomla (даже и то mambo. Мишо, Бого, как се казва доживяхме да се видим), но никога не сме се виждали на живо и днес се видяхме (беше супер). Запознах с много нови хора, който за първи път идваха на JoomlaDay, а те бяха доста :). Имаше силна група от Габрово 16 човека, за догодина казаха, че дойдат цял автобус. :) Имахме и силна група и от Пловидив, не можаха да настигнат габровци, но кой знае за догодина :)
В началото бях доста притеснен(и леко съм болен, но леко :) ), как ще мине всичко, дали нещо не сме пропуснали и едни такива вълнения и притеснения, който го налягат човек, като се е захванал с него толкова голямо, но с течение на деня и вече след като мина всичко съм спокоен, зареден с положителни емоции.

Искам да благодаря на всички който дойдоха, защото без вас нямаше да има JoomlaDay 2014. Благодаря на нашите спонсори: Superhosting нашият основен спонсор, без който трудно би имало JommlaDay. SiteGround също спонсор, който ни указва и допълнителна помощ за международните лектори. Телерик за поредна година са наши домакини, предоставят ни една от най-хубавите си зали, с цялото аудио и видео оборудване. Sushi Star – сушито беше много яко, нали?

Тази година имахме двама нови лектори, Мариела и Деян от joomla общността в България, който се справиха супер, бяха се постарали с хубави презентации и изнесоха, чудесни лекции. Ще се радвам да Ви видя и слушам като лектори и на други JoomlaDay.  Хареса ми как Мариела направи своята лекция. Обхвана всичко което трябва направим при изграждане на един магазин от SEO гледна точка, но това как реално да се включи магазина който се изгражда. Да, има още други неща който могат да се направят от SEO гледна точка, но това е минималното което  трябва да направите, за да имате успех, вижда се че не е трудно и доста логично. :) Аз съм фен на електронната търговия, но никога не бях сравнявал няколко карт-а едни след друг. Деян ме хвърля в известни размисли по темата:). (ще оцелеем и без VirtueMart, това звучи като ерест от моята уста :) ). Днес видяхме и още един карт HikaShop представен от Николас, мисля, че успя да впечатли всички. Явно ще се оцелеем и без VirtueMart :), не че Деян не показа бета версия на VirtueMart 3.0, но все пак тая версия от доста време я чакаме да излезе :). Николас ни показа и един компонент са масов спам, имейл маркетинг или каквото име може да му се измисли, който има чудесни функционалности и би свършил чудесна работа на собственик на магазин или друг сайт. Днес слушах две SEO лекции и за първи път разбирах какво говорят. Васко беше невероятен. За първи път съм на негова лекция, но няма да е за последен. :)
Любо от Superhosting, успява всеки път да избере тема която да предизвика голям интерес и супер актуална към денят на събитието. Днес говори за сигурността, супер актуална тема. Скоро имахме няколко ъпдейта за joomla, който точно подобряваха сигурността.
Дейвид е прав, всичко зависи от нас и затова joomla се развива бързо в правилната посока. Ако ние сме активни, нещата ще вървят напред. :)
Има още няколко човека, който са главни виновници за днешният ден. Веско нашият дизайнер на JoomlaDay, най-добрия. Мишо човека с най-голяма опит в организацията JoomlaDay. (Сутрин към 7:15 бърз разбор, с кое до къде сме стигнали, много рано става тоя човек :) ). Когато стане дума за чуждестранни лектори, Юри винаги има добри предложения. Много по-лесно да организираш JoomlaDay, когато Юри и Мишо са теб! :)
п/с До Две три седмици трябва да проведем една Джумла сБирка, за да до обсъдим някой важни въпроси, който не сме засегнали днес :)

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #2 -: 12 Октомври, 2014, 14:21:49 »
Благодаря ти Ангеле за хубавите думи! :) Аз също се радвам, че успях да се запозная с теб и хората, които дълги години работите за поддръжката и развитието на Джумла-Бг!  :)
Скоро не бях  присъствал на такова отлично добре организирано събитие! Голям респект!  (up)


За тези, които по някоя или друга причина  пропуснаха това уникално събитие  мога да кажа, че са изпуснали един хубав ден прекаран сред позитивни и знаещи колеги.Догодина отново  съм  на линия и с каквото мога ще помагам!  :)
« Последна редакция: 12 Октомври, 2014, 14:25:51 от Бого »
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #3 -: 12 Октомври, 2014, 16:10:19 »
Искам да благодаря на Ангел , Михаил и на всички лектори и спонсори за прекрасното събитие!
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #4 -: 12 Октомври, 2014, 16:22:07 »
И аз успях най-накрая да присъствам на Joomla!Day. Благодаря ви колеги за перфектната организация. Лекторите бяха много добри, а лекциите които изнесоха много полезни.
Радвам се, че се запознах с част от колегите, с които сме от доста години заедно тук във форума. Единственото нещо за което съжалявам е, че не можах да остана за почерпката след лекциите, за да се запозная и с другите хора, с които не успях (Ангел, Мишо, Михаил и Бого). Но и това ще стане. :)
Благодаря ви още веднъж!
٩(●̮̃•)۶

Неактивен Ангел Нейчев

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3298
  • Турбо гъзар
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #5 -: 12 Октомври, 2014, 17:00:48 »
dtk, оправданията  ;) ще ги приемем новата на сБирката  (beer) ::)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #6 -: 12 Октомври, 2014, 17:08:06 »
Сега, като се замисля намирам един пропуск в самото начало.
Може би първо в програма трябва да се започва с представяне на съфорумниците, защото повечето наистина не се познаваме на 'на живо', а на баджовете няма никове  :D
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #7 -: 12 Октомври, 2014, 18:12:44 »
Адаш просто трябва да сте активни в паузите и да се запознавате с хората.

Нейчев, много добро обобщение си написал :)
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен Milenski

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 289
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #8 -: 12 Октомври, 2014, 19:12:51 »
Да сме активни в паузите, ми ние бяхме ;)
Иначе и аз искам да благодаря на Ангел, Михаил и всички лектори и спонсори за прекрасното събитие!
На мен лично ми хареса

Неактивен Ангел Нейчев

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3298
  • Турбо гъзар
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #9 -: 13 Октомври, 2014, 00:07:48 »
Не спомня кой беше, но така беше заградил Хиката :) Хиката направи няколко опита за измъкване, но не успя :), докато не си каза всичко :)

Неактивен Веско

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 892
  • The Show Must Go On
    • Печатница ЕКС-ПРЕС
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #10 -: 13 Октомври, 2014, 08:27:55 »
Мерси за хубавите думи на Ангел Нейчев!
Общото ми впечатление за Joomla Day2014, е че с всяка година става все по-обширен и посещаван, за което много се радвам.
И тази година научих много нови неща, което прави посещението ми много полезно за мен.
Най-интересни ми бяха темите за SEO, което ми е слабост.  :) Браво на Мариела! Като изключим лекото притеснение /така ми се стори, а аз не бих се престрашил да говоря пред толкова хора/, беше чудесна лекцията.
Васил Тошков съм го слушал и на SEO конференция, но тази лекция, която е насочена и към Joomla, ще ми бъде изключително полезна, мерси за практическите съвети!
Впечатлен бях и от Хиката, както и от сравнението на другите картове от Деян.
За съжаление пропуснах по-голямата част от лекцията на Суперхостинг, но така се случи.
Ала след това бях супер изненадан и очарован от сушито, предоставено от единият спонсор със съдействието на Ангел, това беше много вкусна изненада - мерси!  :)
Разбира се, най-полезната част от гледна точка на контакти и запознанства, както каза и Мишо е афтърпартито. Там имах възможността да си поговоря свободно с различни хора. Като финал дочух и предложения да се прави вече Joomla Weekend.  ;)
С две думи: "Супер беше!"  (up)
разбирач - НЕ означава че знам..., а че съм писал... ;)

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #11 -: 13 Октомври, 2014, 09:41:16 »
Събитието беше много добре организирано, само хората от Хикашоп се изложиха. Не можах да разбера защо са в листата на спонсорите като НЕ дадоха нито една награда, нито дори купон код за отстъпка??? За сравнение: за Acymailing, който също е техен, те имат купон код за отстъпка който го дават наляво и надясно дори без представяне на такива събития. Примерно всеки купил си нещо от Гавик, ползва купона за 20% отстъпка за Acymailing. Не е зле Михаил и Ангел да им го кажат и не вярвам да им е проблем да бяха дали един такъв купон, та дори да е само за първите 5-10 поръчки.

Защото такова различно отношение към едни държави и към други мен лично НЕ ме кефи!

П.С. Тъй като вече ми писаха хора които са спечелили награди от моята фирма, че не могат да намерят къде е продукта-награда, пускам линка тук - описанието и самия компонент SEO Links Pro са тук: http://3dwebdesign.org/seo-links-pro-joomla

Можете да го свалите по следният начин/ Кликате на бутона Купи, въвеждате си данните (данните може да са каквито и да е, но имейла трябва да е истински, защото на него отива файла), след това въвеждате купон кода (който е за 100% отстъпка) и го получавате безплатно.
« Последна редакция: 13 Октомври, 2014, 10:03:56 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #12 -: 13 Октомври, 2014, 14:02:01 »
Еди,
Не е имало изискване към тях да има отстъпка или подарък, не считам че е и задължително условие за да си лектор.

Разбирам, че е от изключително голямо значение за теб този промокод, тъй като освен зададения от теб въпрос към Николас по време на неговата презентация пита мен и Ангел няколко пъти.

Решението е на самият разработчик и той не е длъжен да го прави.
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен Trimud

  • Турбо гАзАр
  • Администратор
  • Секс Гуру
  • *
  • Публикации: 10085
  • Изработка на шаблони и уеб сайтове
    • Уеб сайтове и изработка на шаблони
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #13 -: 13 Октомври, 2014, 14:05:37 »
В допълнение - Acymailing не е разработка на Николас, а на друга компания, в която той е работил преди и затова имаше възможност да разкаже за тях.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: JoomlaDay 2014 - 11 октомври 2014г.
« Отговор #14 -: 13 Октомври, 2014, 14:13:10 »
Мишо, за мен не е от значение дали ще го купя за 100 или за 80 евро (не вярвам да дадат купон код за повече от 20%). А да не говорим че в интернет се намира дори и за без пари компонента им.

Но днес сутринта проверих на сайта на Гавик за купони за техните продукти и като видях че и без събития и без каквото и да е друго, си имат вечен, неизтичащ купон при Гавик, общо взето ми стана доста тъпо. А ти не мислиш ли че е така? Или не ти пука да се отнасят с нас като с хора от "друга" държава? Само това за мен е достатъчно да не им направя покупка, та ако ще и да не съществува изобщо друг компонент за онлайн магазин за Джумла освен техния :)

Аз бих ги попитал дали е възможно по същия начин както дават такива купони за гавик (а съм сигурен че имат и за други разработчици), да дадат купон и за потребителите на Joomla Bg. Ако пък си ги питал, просто постни отговора им. Защото от текста на поста ти не става ясно дали си питал и какво са отговорили.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736